Камеральна перевірка податкових декларацій: що важливо знати бухгалтерам
Згідно з п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України (ПКУ), податкова декларація повинна подаватися в установлені строки до контролюючого органу, в якому платник податків перебуває на обліку.
📌 Що таке камеральна перевірка?
Камеральною перевіркою є перевірка, що проводиться на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях і розрахунках платника податків, а також за допомогою даних з різних реєстрів, зокрема Єдиного реєстру податкових накладних, митних декларацій, реєстрів ліцензіатів, системи електронного адміністрування ПДВ тощо.
📝 Особливості камеральної перевірки:
-
Камеральна перевірка здійснюється без спеціального рішення керівника контролюючого органу.
-
Вона охоплює всю податкову звітність без винятків.
-
Присутність платника податків та його згода на проведення перевірки не є обов’язковими.
💼 Терміни перевірки:
Камеральна перевірка проводиться протягом 30 календарних днів після останнього дня подачі декларації або уточнюючого розрахунку (якщо документи подані пізніше — то з моменту їх фактичного подання).
📝 Результати перевірки:
У разі виявлення порушень складається акт перевірки, який підписується відповідними посадовими особами контролюючого органу. Акт реєструється і вручається платнику податків протягом трьох робочих днів.
📌 Будьте уважні до термінів подачі декларацій, адже несвоєчасно подані документи можуть призвести до проведення камеральної перевірки з усіма її наслідками!
Коментарі
Дописати коментар