Сучасні платіжні технології та особливості фіскального обліку: що потрібно знати бухгалтерам



Із впровадженням електронних платіжних засобів (ЕПЗ) у сфері бізнесу постало чимало питань щодо їхнього відображення в фіскальних чеках. Закон України "Про платіжні послуги" визначає ЕПЗ як платіжний інструмент, що містить електронні дані для здійснення операцій, ініційованих договором із емітентом. 

Справа ускладнюється визначенням змісту фіскального чека при використанні ЕПЗ у розрахунках. Положення про форму та зміст розрахункових документів та електронних розрахункових документів (Порядок № 13) встановлює обов'язкові реквізити фіскального чека. Відзначимо, що ці вимоги стосуються не лише розрахункових документів, що створюються реєстраторами розрахункових операцій (РРО), але й послуг еквайрингу.

Однак, основним питанням є рядки 11-18 фіскального чека. Згідно з Порядком № 13, ці рядки заповнюються лише у разі використання ЕПЗ у поєднанні з платіжним терміналом, що з'єднаний з РРО, незалежно від їхньої категорії (РРО чи портативний РРО). На жаль, законодавство не зобов'язує з'єднувати РРО/ПРРО та POS-термінали.

Важливо відзначити, що платіжні сервіси можуть приймати платіжні інструкції та здійснювати платіжні операції через банківські (платіжні) картки без використання платіжних терміналів. Таким чином, у разі розрахунків через сервіс еквайрингу без платіжних терміналів, обов'язок друкувати рядки 11-18 фіскального чека відсутній.

Це означає, що вдосконалення програмного забезпечення РРО/ПРРО та можливість ручного введення реквізитів не вимагає друкування зазначених рядків у кожному розрахунковому документі.

Органи Державної податкової служби в Північному міжрегіональному управлінні підтвердили цю позицію та наголосили на важливості вирішення цього питання для бізнесу. 

Також важливо відзначити, що у нашому ПРРО Cashalot є можливість підключення POS-терміналів. При їхньому налаштуванні реквізити автоматично вписуються та відображаються у фіскальному касовому чеку.

Нагадаємо, рядки 11-18 фіскального чека містять:

- ідентифікатор еквайра та торгівця або інші реквізити для їхньої ідентифікації (рядок 11);
- ідентифікатор платіжного пристрою (рядок 12);
- суму комісійної винагороди (за наявності) (рядок 13);
- вид операції (рядок 14);
- реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки), з урахуванням правил безпеки платіжної системи, перед друком великих літер "ЕПЗ" (рядок 15);
- напис "ПЛАТІЖНА СИСТЕМА" (назва платіжної системи, код авторизації або інший ідентифікаційний код операції в платіжній системі та/або код транзакції в платіжній системі) (рядок 16);
- підпис касира (за наявності вимог платіжної системи), перед яким вказується "Касир" (рядок 17);
- підпис власника електронного платіжного засобу (платіжної картки) (за наявності вимог платіжної системи) у відповідних рядках, перед якими вказується "Касир" та "Власник ЕПЗ" (рядок 18).

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування