Як Фіскальні Органи Приймають Рішення щодо Реєстрації Податкових Накладних




В умовах автоматизованого моніторингу платників податків виникає потреба в ефективному контролі за ризиковими транзакціями. Відповідно до наказу Мінфіну від 14.07.2017 р. № 637, який регулює цей процес, якщо платник податків стає об'єктом ризиковості, реєстрація податкової накладної (ПН) може бути зупинена. 

Важливо відзначити, що цей процес незалежний від наявності рішення про відповідність критеріям ризиковості. Згідно з п. 26 Порядку зупинення № 1165, факт реєстрації ПН/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) не визначається рішенням щодо відповідності критеріям ризиковості платника податків.

Рішення щодо реєстрації/відмови в реєстрації ПН/розрахунку коригування в ЄРПН залежить виключно від письмових пояснень та документів, які представлені до комісії регіонального рівня. Підстави для відмови в реєстрації визначені відповідно до Порядку прийняття рішень № 520.

Важливо зазначити, що платник податків має повний контроль над процесом. Якщо документи, представлені платником, підтверджують відсутність порушень податкового законодавства, комісія регіонального рівня приймає позитивне рішення. Навіть якщо платник податків визнаний ризиковим, йому надається можливість оскарження рішення в адміністративному або судовому порядку.

Отже, цей процес визначається як дуже прозорий та контрольований, що надає платникам податків впевненість у справедливості та об'єктивності рішень, прийнятих комісією регіонального рівня.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування