Мінфін оновив Порядок ведення обліку податків, зборів та єдиного внеску



Наказом Мінфіну від 06.05.2024 р. № 226 внесено зміни до Порядку ведення обліку податків, зборів та інших платежів, а також єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесених на єдиний рахунок. Станом на 25.05.2024 року наказ ще не набрав чинності, але це станеться з дня його офіційного опублікування. Хоча частина новацій є косметичними, деякі зміни мають принципове значення.

  Основні зміни

1. **Уточнення реквізиту "Призначення платежу"**:
   - В Порядку №166 закріплено, що якщо платник своєчасно не уточнив реквізит "Призначення платежу" платіжної інструкції, після настання зазначеного терміну таке уточнення стане неможливим. У такому випадку інформація з платіжної інструкції вважається невизначеною щодо належності платежу відповідному отримувачу. Такі платежі ДПС включає до реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з урахуванням черговості сплати, визначеної пунктами 35-1, 89.7 та 131.2 ПКУ.

2. **Процедура уточнення**:
   - Платник може уточнити реквізит "Призначення платежу" платіжної інструкції лише один раз не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про виявлені помилки чи розбіжності за такими документами.

3. **Зміни в Електронному кабінеті**:
   - Виключено норму, яка дозволяла платнику переглядати уточнення ІКС ДПС реквізиту "Призначення платежу" платіжної інструкції у приватній частині Електронного кабінету.

Ці зміни направлені на підвищення точності та ефективності обліку податкових платежів і єдиного внеску, а також на спрощення процесу взаємодії між платниками податків та ДПС.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування