Кабмін готує законопроєкт про підвищення податків
Кабінет Міністрів України працює над законопроєктом, що передбачає підвищення податків, зокрема ПДВ та військового збору. Ці зміни можуть торкнутися не лише загальної ставки, але й поширитися на ФОПів на спрощеній системі оподаткування. Про це повідомили депутати фінансово-економічного блоку Верховної Ради та високопосадовець у Кабміні для видання Forbes.
За словами трьох депутатів Ради, планується підвищення військового збору з 1,5% до 5%. Двоє депутатів також зазначили, що аналогічну ставку можуть запровадити і для ФОПів. Водночас обговорення рівня підвищення ПДВ триває, і ймовірне зростання становитиме 2-3%. За даними Forbes, законопроєкт може бути поданий до Ради наприкінці червня - на початку липня. У разі швидкого ухвалення, нові ставки податків можуть набути чинності не раніше вересня.
Потенційні доходи до бюджету
За розрахунками Forbes, підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників може принести бюджету додатково 90-100 млрд грн на рік. Підвищення ставки ПДВ на 1% дасть близько 40 млрд грн додаткових річних доходів. Якщо ПДВ буде підвищено на 2-3%, доходи до бюджету можуть зрости на 70-120 млрд грн.
Коментарі від Данила Гетманцева
Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, прокоментував ці ініціативи:
"Так, нам необхідно підвищити і видаткову, і дохідну частину бюджету задля фінансування армії, яку ми фінансуємо за рахунок наших внутрішніх джерел. Ми не можемо запозичити ці кошти у партнерів. Кабмін зараз підраховує потреби, але вони дуже великі - не менше 300 млрд грн до кінця року. Звідки взяти ці кошти? Очікуємо пропозицій від Кабміну, але їх неможливо забезпечити, оминаючи основні податки. Тому зміни будуть стосуватися бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків, в тому числі ПДВ, військового збору та акцизів. Чи добре це для економіки? Ні, це погано. Але війна - це дуже погано. Чи є інші варіанти? Ні. У виборі між майном і життям ми обираємо життя."
Такі кроки, безумовно, викликають обговорення серед бухгалтерів та підприємців, адже зміни податкового законодавства впливають на кожного з них.
Коментарі
Дописати коментар