Документальні позапланові перевірки: що потрібно знати бухгалтеру
Документальну позапланову перевірку проводять також у разі припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (ФОПа) або подання заяви про зняття з обліку платника податків (пп. 78.1.7 ПКУ).
Повідомлення про проведення перевірки
Перед початком проведення позапланової невиїзної перевірки, яка пов'язана з припиненням підприємницької діяльності ФОПа або незалежної професійної діяльності фізичної особи, податкові органи зобов'язані направити копію наказу та письмове повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Місце проведення перевірки
Як нагадує Головне управління ДПС у Запорізькій області, документальна невиїзна перевірка проводиться в приміщенні контролюючого органу. Цю перевірку здійснюють посадові особи податкової служби виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, яке оформлено наказом, та за умови вручення платнику податків (або його представнику) копії цього наказу і письмового повідомлення про дату початку та місце проведення перевірки у порядку, визначеному статтею 42 ПКУ (п. 79.2 ПКУ).
Строки проведення перевірки
Якщо податкові органи повідомили платника податків про дату початку та місце проведення позапланової невиїзної перевірки рекомендованим листом з повідомленням про вручення, така перевірка (крім випадків, визначених статтею 200 ПКУ) розпочинається не раніше 30 календарного дня з дати надсилання цього повідомлення та копії наказу.
Обов'язковість присутності платника податків
Згідно з пунктом 79.3 ПКУ, присутність платника податків під час проведення позапланової невиїзної перевірки не є обов'язковою.
Відтак, важливо дотримуватися всіх процедур і вимог щодо повідомлення та проведення документальних позапланових перевірок, щоб уникнути можливих юридичних непорозумінь і забезпечити правильність та своєчасність податкового обліку.
Коментарі
Дописати коментар