Як неприбутковим організаціям відображати гранти в іноземній валюті у бухгалтерському обліку



Міністерство фінансів надало роз'яснення щодо відображення неприбутковими організаціями операцій з отримання грантів в іноземній валюті та нарахування доходів від курсових різниць за такими операціями. Йдеться про лист Мінфіну від 22.02.2024 р. № 41010-06-62/5373.

 Що важливо враховувати

Податківці Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадали про ключові моменти, які слід враховувати при застосуванні цього роз'яснення.

1. **Бухгалтерський облік цільової допомоги у валюті:**
   - Благодійний грант вважається цільовою допомогою у формі валютних цінностей, яку бенефіціар має використати протягом строку, визначеного благодійником. Якщо валютні цінності не використовуються цільовим чином у встановлений строк, вони мають бути повернені благодійнику як поворотна фінансова допомога.
   - Відповідно до Порядку бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги (наказ Мінфіну від 14.12.1999 р. № 298), НП(С)БО 15 «Дохід» та НП(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», отриману гуманітарну допомогу відображають за дебетом рахунків обліку грошових коштів, товарів, запасів та іншого майна в кореспонденції з рахунком 48 «Цільове фінансування і цільові надходження».

2. **Відображення цільового фінансування:**
   - Згідно з НП(С)БО 15, цільове фінансування не визнається доходом, поки не буде підтвердження його отримання та виконання умов щодо такого фінансування.
   - Отримане цільове фінансування визнається доходом протягом тих періодів, у яких зазнано витрат, пов'язаних з виконанням умов цільового фінансування.
   - Цільове фінансування капітальних інвестицій визнають доходом протягом періоду корисного використання відповідних об'єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів) пропорційно сумі нарахованої амортизації цих об'єктів.

3. **Курсові різниці за монетарними статтями:**
   - Згідно з НП(С)БО 21, монетарні статті балансу включають грошові кошти, а також активи й зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій сумі грошей або їх еквівалентів.
   - Курсові різниці за монетарними статтями в іноземній валюті визначаються на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції.
   - Курсові різниці від перерахунку грошових коштів в іноземній валюті та інших монетарних статей операційної діяльності відображають у складі інших операційних доходів (витрат).

Дотримання цих рекомендацій допоможе неприбутковим організаціям правильно відображати у бухгалтерському обліку операції з отримання грантів в іноземній валюті та уникнути можливих помилок.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування