Фактичні Перевірки: Що Потрібно Знати Бухгалтеру



Фактична перевірка може бути проведена на підставі рішення керівника, його заступника або уповноваженої особи контролюючого органу. Це рішення оформлюється наказом, копія якого обов’язково вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, що здійснюють розрахункові операції, до початку перевірки. Перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з підстав, визначених у п. 80.2 ПКУ. Детальніше про це можна дізнатися в категорії 130.05 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

   Результати Перевірок та Штрафні Санкції

Загалом, за результатами перевірок, що виявили порушення податкового законодавства, контролюючий орган має право самостійно визначити суму штрафних санкцій. Це стосується і порушень інших законодавчих вимог, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи. Виключенням є випадки, визначені п. 102.2 ПКУ. Визначення штрафних санкцій повинно відбутися не пізніше 1095 днів з дня вчинення відповідного правопорушення (абзац третій п. 102.1 ПКУ).

   Підстави та Терміни Перевірок

При наявності підстав, зазначених у п. 80.2 ПКУ, контролюючі органи мають право проводити фактичні перевірки суб'єктів господарювання за питаннями, визначеними пп. 75.1.3 ПКУ. Перевірки охоплюють період діяльності відповідно до строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ, з урахуванням періоду зупинення відліку строку давності, визначеного відповідно до п. 102.3 ПКУ.

Цей процес та його наслідки мають бути ретельно враховані бухгалтерами для забезпечення відповідності вимогам законодавства та уникнення можливих штрафних санкцій.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування