Анулювання реєстрації платника єдиного податку: важливі аспекти для бізнесу



Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою, але може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку (Реєстру) за рішенням контролюючого органу у таких випадках (п. 299.10 ПКУ):

1. **Добровільна відмова**: Подання заяви платником щодо переходу на інші податки та збори, передбачені ПКУ. Це відбувається в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву.
2. **Припинення юридичної особи**: Виключення з реєстру у день отримання контролюючим органом повідомлення від держреєстратора про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
3. **Особливі випадки**: Випадки, визначені п. п. 298.2.3 та 298.8.6 ПКУ.
4. **Сільгоспвиробництво**: Якщо частка сільгосптоваровиробництва у юрособи-єдинника 4 групи становить менш ніж 75% у податковому році.
5. **Неподання звітності**: Неподання податкової звітності, передбаченої п. п. 295.9.1 та 298.8.1 ПКУ, є підставою для анулювання реєстрації.
6. **Статус резидента Дія Сіті**: Набуття статусу резидента Дія Сіті призводить до анулювання реєстрації в останній день календарного кварталу.
7. **Санкції**: Наявність рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), зокрема для платників 3 і 4 груп, веде до анулювання в останній день кварталу, у якому прийнято таке рішення.

Анулювання реєстрації передбачає перехід юридичної особи на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

   Оскарження рішення контролюючого органу

Рішення контролюючого органу можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку (п. 56.1 ПКУ). Якщо платник вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв рішення, що суперечить законодавству, він має право звернутися зі скаргою до вищого контролюючого органу.

Варто зазначити, що норми ПКУ не передбачають зупинення дії рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку на період адміністративного або судового оскарження. Процедура адміністративного оскарження завершується днем отримання платником рішення про повне задоволення скарги (п. 56.17.2 ПКУ).

   Виконання судових рішень

Судові рішення, що набрали законної сили, обов’язкові до виконання всіма органами державної влади та іншими особами на всій території України. Якщо суд або контролюючий орган приймає рішення на користь платника, яке скасовує анулювання реєстрації, контролюючий орган вносить відповідні зміни до Реєстру. Таким чином, платник вважається платником єдиного податку, включаючи період адміністративного або судового оскарження.

Ця інформація є важливою для всіх юридичних осіб, які використовують спрощену систему оподаткування, адже знання своїх прав та обов’язків допоможе уникнути непорозумінь і забезпечить стабільність ведення бізнесу.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування