Важливі нюанси підтвердження експорту робіт і послуг



Спеціалісти ГУ ДПС у Житомирській області нагадали, що для підтвердження експорту робіт і послуг у сфері зовнішньоекономічної діяльності необхідні документи, які засвідчують їх надання. До таких документів належать акт виконаних робіт (наданих послуг), рахунок (інвойс) тощо. Аналогічне роз’яснення можна знайти у категорії 112.02 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" на порталі ЗІР (zir.tax.gov.ua).

   Основні положення:

1. **Укладання зовнішньоекономічного договору**:
    - Зовнішньоекономічний договір (контракт) укладається суб’єктом ЗЕД або його представником у простій письмовій або електронній формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом.
    - При експорті послуг (окрім транспортних) договір може укладатися шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або через обмін електронними повідомленнями, а також шляхом виставлення рахунка (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за надані послуги.

2. **Повноваження представника**:
    - Повноваження представника на укладення зовнішньоекономічного договору можуть випливати з доручення (довіреності), установчих документів, договорів та інших підстав, які не суперечать Закону № 959.
    - Дії, які здійснюються від імені іноземного суб’єкта ЗЕД українським суб’єктом ЗЕД, уповноваженим на це належним чином, вважаються діями цього іноземного суб’єкта ЗЕД.

3. **Граничні строки розрахунків**:
    - Відповідно до ст. 13 Закону № 2473, у разі встановлення НБУ граничного строку розрахунків за операціями резидентів з експорту товарів, грошові кошти повинні бути зараховані на рахунки резидентів у банках України у строки, зазначені в договорах, але не пізніше строку та в обсязі, встановлених НБУ.
    - Строк виплати заборгованості обчислюється з дня митного оформлення продукції, що експортується. У випадку експорту робіт, послуг, прав інтелектуальної власності та (або) інших немайнових прав - з дня оформлення у письмовій формі (у паперовому або електронному вигляді) акта, рахунка (інвойсу) або іншого документа, що засвідчує їх надання.

Дотримання цих положень допоможе забезпечити належне документальне підтвердження експорту та уникнути можливих проблем з контролюючими органами.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування