Податкові Наслідки Попереднього Договору: Роз’яснення ДПС
Державна податкова служба (ДПС) надала роз'яснення щодо податкових наслідків укладання попереднього договору, предметом якого є зобов'язання укласти ліцензійний договір на використання об'єкта інтелектуальної власності, що ще не створений на момент укладання попереднього договору, але буде створений на момент укладання основного договору.
Умови попереднього договору:
- **Попередній договір** передбачає сплату контрагентом забезпечувального платежу.
- **Основний договір** буде укладений протягом 2024 року.
Податкові наслідки:
За словами податківців, якщо постачальник (платник ПДВ) отримує забезпечувальний платіж від покупця до фактичного надання прав на використання об'єкта інтелектуальної власності, цей платіж спочатку виконує функцію забезпечення виконання зобов'язання щодо укладення ліцензійного договору. Згодом він може бути зарахований як оплата (компенсація) вартості таких прав (ліцензійна винагорода).
На дату зміни напряму використання забезпечувального платежу у постачальника виникає обов'язок щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ за цією операцією, за винятком випадків, коли такий платіж вважається роялті згідно з пп. 14.1.225 ПКУ.
Роялті чи компенсація:
- **Роялті**: Якщо умови передачі прав на об'єкт інтелектуальної власності не дозволяють отримувачу продавати або іншим чином відчужувати ці права, платіж вважається роялті і податкові зобов'язання з ПДВ не виникають.
- **Компенсація**: Якщо умови передачі прав дозволяють отримувачу продавати або іншим чином відчужувати ці права, платіж не вважається роялті, а розцінюється як компенсація (оплата) вартості товарів/послуг, і постачальник зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ.
Ці роз'яснення є важливими для бухгалтерів та підприємств, які планують укладання подібних договорів, оскільки правильне визначення податкових зобов'язань дозволить уникнути податкових ризиків та штрафних санкцій.
Коментарі
Дописати коментар