Обов'язки платників ЄСВ щодо сплати внесків: важливі зміни



У випадку виявлення несплачених сум страхових внесків, платники єдиного соціального внеску (ЄСВ) зобов'язані самостійно обчислити та сплатити їх, додаючи нараховану пеню відповідно до порядку і розмірів, визначених ст. 25 Закону № 2464. Якщо відбувається повна ліквідація юридичної особи, смерть фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною або оголошення померлою, і відсутні особи, які несуть зобов'язання із сплати ЄСВ, сума недоїмки підлягає списанню. Про це повідомляють фахівці ГУ ДПС у Івано-Франківській області, аналогічне роз'яснення розміщено в категорії 201.04 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР .

Контролери зазначають, що відповідно до ч. 8 ст. 25 Закону № 2464, у разі ліквідації юридичної особи - платника ЄСВ або втрати платником з інших причин статусу платника ЄСВ, сума недоїмки сплачується за рахунок коштів та іншого майна платника. У такому разі відповідальними за погашення недоїмки є:

- Ліквідаційна комісія - щодо юридичної особи - платника ЄСВ, що ліквідується;
- Юридична особа - щодо утворених нею філій, представництв або інших відокремлених підрозділів - платників ЄСВ, що ліквідуються.

У разі недостатності у платника коштів та іншого майна для сплати недоїмки відповідальними за її сплату є:

- Засновники або учасники юридичної особи - платника ЄСВ, що ліквідується, якщо згідно із законом вони несуть повну чи додаткову відповідальність за її зобов'язаннями;
- Юридична особа - щодо утворених нею філій, представництв та інших відокремлених підрозділів - платників ЄСВ, що ліквідуються;
- Правонаступники юридичної особи - платника ЄСВ, що ліквідується.

У разі злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення платника ЄСВ, зобов'язання із сплати недоїмки покладаються на осіб, до яких відповідно до законодавства перейшли його права та обов'язки.

Передача платниками ЄСВ своїх обов'язків з його сплати третім особам заборонена, за винятком випадків, коли голова сімейного фермерського господарства сплачує внески за себе і членів такого господарства (ч. 9 ст. 25 Закону № 2464).

Отже, юридична особа, фізична особа-підприємець (крім електронних резидентів) або фізична особа не може сплатити грошове зобов'язання по ЄСВ за інших осіб, за винятком випадків, коли голова сімейного фермерського господарства сплачує внески за себе і членів свого господарства.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування