Конференція в Києві обговорила нові підходи до регулювання МСБ
Днями у Києві пройшла конференція "Відновлення економіки - трудові критерії та самозайнятість", яка зібрала представників парламенту, провідних бізнес-асоціацій та аналітичних центрів. Однією з основних тем стало обговорення впровадження сегментного підходу (на основі категорій та субкатегорій економічних суб'єктів) замість існуючого секторального підходу (узагальнених політик і законодавства щодо МСБ) до оновлення та створення нормативно-правового регулювання суб'єктів господарювання. Про це повідомив голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Ігор Марчук.
Ігор Марчук зазначив, що пропонується визначити наступні категорії економічних суб'єктів сектору МСБ (мікро, малого та середнього бізнесу):
- самозайняті (індивідуальна трудова діяльність, незалежна професійна діяльність);
- платформнозайняті (взаємодіють з цифровими платформами);
- сімейне підприємництво;
- мікропідприємництво (мікробізнес);
- мале підприємництво (малий бізнес).
Особлива увага буде приділена самозайнятим особам, платформнозайнятим та сімейним підприємствам, які потребують детального визначення та розробки окремого регулювання.
Головною метою вдосконалення нормативно-правового регулювання та розширення сектору МСБ на декілька важливих категорій та субкатегорій є надання економічно активним особам, які свідомо приймають підприємницький ризик, широких можливостей для реалізації свого економічного та підприємницького потенціалу з максимальним соціально-економічним ефектом. Це також створить умови для детінізації економіки та забезпечить розвиток підприємців від базових форм економічної організації (самозайнятих) до категорій середнього та великого бізнесу.
«Це складне й тривале завдання. В рамках нашої робочої групи щодо модернізації законодавства в секторі мікро та малого бізнесу ми продовжимо розпочату роботу», - підкреслив депутат.
Такі зміни відкриють нові можливості для підприємців, сприятимуть зростанню малого та середнього бізнесу, а також допоможуть створити більш сприятливе середовище для розвитку підприємницької діяльності в Україні.
Коментарі
Дописати коментар