Як платнику податків уникнути фінансової відповідальності за податкові порушення




Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області повідомили, що платника податків може бути звільнено від фінансової відповідальності за податкові правопорушення за певних умов. Зокрема, це стосується порушення правил сплати грошового зобов'язання (ст. 124 ПКУ) та не нарахування/анулювання пені (ст. 129 ПКУ), якщо дотримано таких обставин:

1. Узгоджене грошове зобов'язання сплачено на інший бюджетний рахунок, ніж той, що передбачено для сплати податку, збору або платежу, контроль за якими покладено на контролюючі органи.
2. Узгоджене грошове зобов'язання сплачено не пізніше законодавчо визначених граничних строків.

Строки сплати податкових зобов'язань та узгоджених сум визначені у ст. 57 ПКУ. 

Згідно із Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» від 23.02.2024 р. № 3603-IX, для підтвердження обставин помилкової сплати грошового зобов'язання на інший рахунок, платник податків має вчинити дії, передбачені ст. 43 ПКУ:

1. Подати заяву у довільній формі до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми.
2. Заяву подати протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
3. У заяві обов'язково зазначити напрям перерахування коштів - на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Дотримуючись цих умов, платники податків, включаючи податкових агентів, можуть уникнути фінансової відповідальності за податкові порушення, зокрема, штрафних санкцій за несплату узгодженої суми грошового зобов'язання відповідно до ст. 124 ПКУ та пені.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування