ПФУ роз’яснив припинення допомоги по тимчасовій непрацездатності



Посадовці Пенсійного фонду України (ПФУ) у листі від 08.07.2024 р. № 2800-030401-8/41361 надали роз’яснення щодо підстави для припинення надання допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Згідно з частиною 1 статті 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 1105-XIV від 23.09.1999 р., право на страхові виплати у разі хвороби мають застраховані особи – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їхніх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Це право виникає з настанням страхового випадку під час роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.

Страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності призначаються та здійснюються за основним місцем роботи для застрахованих осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом (ч. 1 ст. 22 Закону № 1105-XIV).

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, а також по вагітності та пологах є листок непрацездатності, сформований на основі медичного висновку (ч. 1 ст. 23 Закону № 1105-XIV).

Відповідно до частини 2 статті 15 Закону № 1105-XIV, допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадках, зазначених у пунктах 1 і 7 частини 1 цієї статті, виплачує уповноважений орган управління застрахованим особам з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) інвалідності, незалежно від звільнення або припинення підприємницької чи іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Таким чином, у ч. 2 ст. 15 Закону № 1105-XIV визначено, що підставою для припинення надання допомоги по тимчасовій непрацездатності є факт встановлення МСЕК групи інвалідності застрахованій особі.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування