Податкові соціальні пільги: що варто знати бухгалтерам?
Надання податкових соціальних пільг регулюється ст. 169 Податкового кодексу України (ПКУ). Про це повідомляють податківці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.
Згідно з пп. «ґ» пп. 169.1.3 ПКУ, з урахуванням норм абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, платник податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, що дорівнює 150% суми пільги, визначеної пп. 169.1.1 ПКУ. Це стосується платників податку, які є особами з інвалідністю I або II групи, у тому числі з дитинства, крім осіб з інвалідністю, пільги яким визначені пп. «б» пп. 169.1.4 ПКУ (учасники бойових дій на території інших країн після Другої світової війни).
Податкову соціальну пільгу застосовують до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця у вигляді зарплати (та інших прирівняних до неї виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (пп 169.4.1 ПКУ).
Контролери зазначають, що платники податку - особи з інвалідністю ІІІ групи з дитинства в ПКУ не зазначені як окрема пільгова категорія. Проте, за умови дотримання встановленого рівня зарплати, вони мають право на податкову соціальну пільгу. У 2024 році ця пільга становить 1514,00 грн за граничного розміру доходу 4240,00 грн.
Отже, бухгалтери повинні враховувати ці положення при розрахунку зарплат і податкових пільг для працівників з інвалідністю.
Коментарі
Дописати коментар