Важливі зміни для торговців щодо безготівкових розрахунків
Державна податкова служба України нагадує про важливі зміни, що очікуються у сфері безготівкових розрахунків. Відповідно до частини двадцять дев'ятої статті 38 Закону України № 1591-IX «Про платіжні послуги», Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 894 від 29 липня 2022 року. Ця постанова встановлює строки, до яких торговці повинні забезпечити можливість безготівкових розрахунків за продані товари та надані послуги.
З 1 січня 2025 року набирає чинності підпункт 3 пункту 1 Постанови № 894, який розширює коло суб’єктів господарювання, зобов'язаних забезпечити можливість безготівкових розрахунків. Постанова передбачає поступове впровадження обов’язку для торговців встановлювати платіжні термінали (POS-термінали).
На сьогодні цей обов'язок уже встановлено для торговців у населених пунктах з населенням понад 5 тисяч жителів. З 1 січня 2025 року платіжні термінали стануть обов’язковими також для торговців у населених пунктах з населенням менше ніж 5 тисяч жителів.
З 1 січня 2026 року цей обов'язок поширюватиметься на торговців – фізичних осіб-підприємців (ФОП) першої групи, а також на тих, хто здійснює торгівлю через торгові автомати, виїзну торгівлю або продаж власноручно вирощеної продукції.
Варто зазначити, що обов’язок встановлення платіжних терміналів з 1 січня 2025 року не стосується ФОП першої групи та тих, хто здійснює торгівлю через торгові автомати, виїзну торгівлю або продаж власноручно вирощеної продукції. Вони повинні будуть забезпечити можливість безготівкових розрахунків з 1 січня 2026 року.
Закон України № 1591-IX «Про платіжні послуги» забороняє торговцям:
- Обмежувати право держателя електронного платіжного засобу обирати будь-який платіжний засіб для здійснення розрахунків.
- Встановлювати додаткову плату під час оплати за товари або послуги з використанням електронних платіжних засобів.
- Встановлювати різні ціни на ті самі товари або послуги залежно від форми оплати (безготівкова чи готівкова).
Проте торговці мають право заохочувати покупців використовувати певний електронний платіжний засіб для розрахунків.
Ці зміни спрямовані на підвищення зручності та безпеки розрахунків для споживачів, а також на покращення умов ведення бізнесу в Україні.
Коментарі
Дописати коментар