Україна приєднується до міжнародної системи обміну фінансовою інформацією: що це означає для громадян?
З 30 вересня Україна стає частиною міжнародної системи обміну фінансовою інформацією. Це означає, що 120 країн світу отримають доступ до даних про українські банківські рахунки, інвестиції, доходи від оренди та продажу нерухомості. Цей крок може призвести до фінансових перевірок українців, які проживають за кордоном, а також тих, хто приховує свої прибутки або майно в Україні. Країни, що надали притулок українським біженцям, можуть переглянути надані соціальні виплати або навіть накласти значні штрафи.
Михайло Цимбалюк, перший заступник голови парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, пояснив, що приєднання до цієї системи є вимогою міжнародних партнерів України. Він зазначив, що це може створити певні проблеми для окремих категорій громадян, які знайшли прихисток у різних країнах світу. Однак, наслідки будуть залежати від конкретної країни та навіть місцевої влади, де українці отримують допомогу як переселенці.
Особливо це може торкнутися жінок, які отримують аліменти на дітей, але не декларують ці доходи в країнах, де вони отримують соціальну допомогу. Якщо така допомога не була задекларована, це може призвести до накладення штрафів. Водночас, пенсіонери будуть менш вразливі до таких наслідків, за винятком тих, хто має додаткові доходи в Україні, наприклад, від здачі майна в оренду.
Цимбалюк також зазначив, що громадянам слід звернутися до місцевих органів влади в країнах перебування, щоб уточнити надану раніше інформацію і, за необхідності, внести корективи. Це допоможе уникнути можливих проблем у майбутньому.
Коментарі
Дописати коментар