Відкриття рахунків в іноземних банках: що потрібно знати юрособам та самозайнятим особам
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п. 3 ст. 4 Закону України «Про валюту і валютні операції» резиденти, включаючи юридичні особи та самозайнятих осіб, мають право відкривати рахунки в іноземних фінансових установах і здійснювати через них валютні операції, з урахуванням обмежень, визначених законом.
Важливо знати, що банки та інші фінансові установи надають інформацію про відкриття або закриття рахунків, а також про наявність рахунків і електронних гаманців, що належать платникам податків, відповідно до вимог ПКУ та інших законів України. Це включає також надання даних про банківські рахунки та електронні гаманці, що становлять банківську таємницю, за запитом податкових органів.
Податкові органи, згідно з пп. 20.1.5 ПКУ, мають право безоплатно отримувати від платників податків, банків та інших фінансових установ інформацію, яка містить банківську таємницю, включаючи дані про граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями та обіг коштів на рахунках. У разі рішення суду, податкові органи можуть також отримати інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках та електронних гаманцях платників.
Відповідно до п. 69.2 ПКУ, банки та інші фінансові установи зобов’язані інформувати податкові органи про відкриття або закриття рахунків чи електронних гаманців юридичних осіб (резидентів і нерезидентів) та самозайнятих осіб у день їх відкриття або закриття.
Проте, як зазначає Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, чинне законодавство України не передбачає обов’язок юридичних осіб або самозайнятих осіб повідомляти податкові органи про відкриття або закриття рахунків в іноземних банках та інших фінансових установах за межами України.
**Висновок:** Для українських юридичних осіб та самозайнятих осіб важливо знати свої права та обов’язки щодо відкриття рахунків в іноземних банках, а також порядок взаємодії з податковими органами у цьому питанні.
Коментарі
Дописати коментар