Нарахування єдиного внеску та компенсації: нові роз'яснення від ДПС




Головне управління ДПС у Вінницькій області повідомило, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI, базою нарахування ЄСВ для роботодавців є нарахована зарплата застрахованим особам. Це включає основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, а також винагороди за цивільно-правовими договорами.

Види виплат, які підлягають оподаткуванню єдиним внеском, визначаються на основі Інструкції зі статистики зарплати, затвердженої наказом Держкомстату № 5 від 13.01.2004 р. До фонду оплати праці, зокрема, належать виплати індивідуального характеру, такі як оплата квартири, найманого житла, гуртожитків, товарів, абонементів у групи здоров'я, передплати на газети та журнали, протезування та компенсація вартості палива, якщо це не передбачено законодавством.

Таким чином, витрати підприємства на оплату найманого житла для працівників підлягають нарахуванню єдиного внеску.

Щодо компенсації за проїзд працівників до місця роботи та з роботи додому, такі витрати не пов'язані з виконанням трудової функції працівника і не регулюються КЗпП. Якщо підприємство вирішить компенсувати працівнику витрати на проїзд, така компенсація підлягає оподаткуванню ПДФО згідно з пп. 164.2.17 ПКУ.

Варто також нагадати, що КЗпП передбачає певні випадки, коли підприємство зобов’язане компенсувати витрати на проїзд працівникам, зокрема:

- у зв'язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість (ст. 51 КЗпП);
- у зв'язку зі службовими відрядженнями (ст. 121 КЗпП).

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування