Головне управління ДПС у Дніпропетровській області: важливі нагадування для платників податків
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників податків на ключові моменти Податкового кодексу України (ПКУ) щодо самостійного розрахунку податкових зобов'язань. Відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПКУ, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання або пені, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, і подає цю інформацію до контролюючого органу у встановлені ПКУ терміни. Така сума вважається узгодженою.
Після подання податкової декларації, платник зобов’язаний сплатити зазначену суму податкового зобов’язання протягом 10 календарних днів з останнього дня строку подання декларації, якщо інше не передбачено ПКУ (п. 57.1 ст. 57 ПКУ).
Якщо платник виявляє помилки в раніше поданій податковій декларації, він має надіслати уточнюючий розрахунок за чинною формою (п. 50.1 ст. 50 ПКУ). При цьому, якщо виявлено заниження податкового зобов’язання, необхідно сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від цієї суми до подання уточнюючого розрахунку.
Штрафні санкції не застосовуються, якщо уточнюючий розрахунок подається з метою самостійного коригування відповідно до ст. 39 ПКУ або для визначення бази оподаткування відповідно до п.п. 141.9 1.3 п. 141.9 1 ст. 141 ПКУ у випадках контрольованих операцій.
Також, платники податків, які виправляють помилки самостійно, звільняються від штрафів та пені, передбачених п. 50.1 ст. 50 ПКУ. Це звільнення діє з 1 серпня 2023 року і до припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Податкові органи ведуть облік податків, зборів та ЄСВ відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5. Важливо, що дані звітних документів відображаються в Інтегрованій картці платника (ІКП) на дату граничного терміну сплати за цими документами.
Якщо платник податків самостійно виявляє помилку у раніше поданій звітності, він повинен врахувати її в уточнюючій звітності та сплатити податкові зобов’язання, включно зі штрафними санкціями.
Для платників ПДВ, які подають уточнюючі розрахунки на зменшення податкових зобов'язань, важливо заповнити відповідні рядки уточнюючого розрахунку для включення суми до коригуючого реєстру.
Будьте уважні до своїх податкових зобов'язань та своєчасно подавайте уточнюючі розрахунки, щоб уникнути додаткових фінансових зобов'язань.
Коментарі
Дописати коментар