Зміни в оплаті праці державних службовців: результати опитування та перспективи реформи




У 2024 році 54% державних службовців відзначили підвищення заробітної плати, у 16% — вона залишилася на попередньому рівні, а у 31% — знизилася. Такі дані були отримані в результаті анонімного опитування, проведеного НАДС, про що повідомила голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина.

Алюшина наголосила, що органи, які провели класифікацію посад, отримали передбачувану і зрозумілу систему винагороди. Держслужбовці тепер можуть відкрити схему посадових окладів, знайти свій класифікаційний код і визначити рівень своєї заробітної плати. Як в ЄС: подаєшся на посаду, бачиш свій грейд, свою групу посад та рівень зарплати, плюс можливість отримання 30% премії.

Завдяки новій системі оплати праці, люди, які працюють на однакових посадах у різних установах, тепер мають однаковий оклад. Відмінності можливі лише в залежності від юрисдикції органу. Раніше державні службовці часто змінювали місце роботи в пошуках вищої зарплати, тепер же система стала більш стабільною і прозорою.

У 2023 році оклад державних службовців складався з двох прожиткових мінімумів (5400 грн), а у 2024 році його підвищено до рівня мінімальної заробітної плати на початок року (7100 грн), з додатковими виплатами за вислугу років, доплатою за ранг і премією до 30%. Наталія Алюшина зазначила, що європейські партнери наполягали на вилученні надбавки за вислугу років, проте був досягнутий компроміс — замість 50% надбавки буде 30%, а замість 3% за кожен рік стажу тепер нараховуватимуть 2%. Це пов’язано з обмеженими можливостями державного бюджету в умовах війни.

У 2024 році були застосовані окремі елементи реформи системи оплати праці державних службовців. Хоча це лише частина змін, передбачених законопроєктом №8222, війна вплинула на темпи реалізації реформи. За словами Алюшиної, після прийняття цього законопроєкту принципи і умови оплати праці держслужбовців значно зміняться. Зокрема, планується впровадження єдиної функціональної класифікації посад, системи моніторингу та перегляду заробітної плати на основі точних даних.

У жовтні очікується внесення законопроєкту до Верховної Ради для розгляду у другому читанні. Наталія Алюшина зазначила, що робоча група вже опрацювала 125 поправок народних депутатів і ведеться активна співпраця з парламентом для успішного завершення реформи.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування