Штрафи за несвоєчасне подання звітності: що варто знати бухгалтерам
Податківці Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками нагадують, що несвоєчасне подання контролюючою особою звіту тягне за собою штрафи. Розмір штрафу за кожен день неподання звіту дорівнює прожитковому мінімуму для працездатної особи, встановленому на 1 січня звітного року, але не більше 50 прожиткових мінімумів.
Якщо у звіті не відображені дані про контрольовані іноземні компанії або інша важлива інформація, це призводить до штрафу в розмірі 3% від доходу контрольованої іноземної компанії або 25% від скоригованого прибутку, в залежності від більшої суми. Проте максимальний розмір такого штрафу не може перевищувати 1000 прожиткових мінімумів за кожен факт невідображення.
Варто зазначити, що сплата штрафів не звільняє від обов'язку подати звіт. Якщо звіт не подано протягом 30 днів після закінчення строку сплати штрафу, додатково нараховується штраф у розмірі 5 прожиткових мінімумів за кожен день прострочення, але не більше 300 прожиткових мінімумів.
Водночас, згідно з перехідними положеннями ПКУ, тимчасово, з 1 січня 2022 року і до завершення воєнного стану та шести місяців після його припинення, штрафні санкції за ці порушення не застосовуються.
Коментарі
Дописати коментар