Особливості нумерації податкових накладних: як уникнути помилок при реєстрації в ЄРПН
Згідно з пунктом 201.1 ПКУ, на дату виникнення податкових зобов’язань платник податків зобов’язаний скласти податкову накладну в електронному вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису, відповідно до вимог закону № 2155-VIII, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у встановлені строки.
Для податкової накладної обов'язковим є наявність порядкового номера. Відповідно до Порядку № 1307, затвердженого Мінфіном, цей номер має складатися лише з цифр та не містити літер чи інших символів, і поділятися на дві частини:
1. У першій частині до знака дробу зазначається порядковий номер накладної.
2. У другій частині після знака дробу зазначається код, який вказує на спеціальні операції, наприклад, постачання товарів з встановленою максимальною роздрібною ціною чи експорт за багатосторонньою угодою.
Нумерація податкових накладних ведеться платником ПДВ довільно, однак варто пам’ятати важливі нюанси:
- Податкові накладні, складені в один день, повинні мати унікальні порядкові номери.
- Порядковий номер не може починатися з «0».
Податківці з Житомирської області наголошують, що порушення послідовності номерів накладних протягом дня не є порушенням, але одночасне складання кількох накладних з однаковим номером унеможливить реєстрацію наступних таких накладних в ЄРПН.
Коментарі
Дописати коментар