Ознайомлення працівника з умовами праці та використання електронного підпису: обов'язки роботодавця




Відповідно до статті 29 Кодексу законів про працю України (КЗпП), роботодавець зобов'язаний інформувати працівника про ключові аспекти роботи ще до її початку. Це включає:

- **Місце роботи** (інформація про роботодавця, його місцезнаходження), посаду та основні обов'язки, початкову дату виконання роботи.
- **Забезпечення робочого місця** всім необхідним для виконання завдань.
- **Права та обов'язки працівника, умови праці**.
- **Наявність небезпечних або шкідливих виробничих факторів** та можливі наслідки їх впливу на здоров'я, а також право на пільги й компенсації за роботу в таких умовах, про що працівника інформують під підпис.
- **Правила внутрішнього розпорядку** чи режиму роботи, тривалість робочого часу та відпочинку, положення колективного договору (за його наявності).
- **Інструктаж з охорони праці**, гігієни, протипожежної безпеки.
- **Процедуру припинення трудового договору** та строки попередження.

З розвитком електронного документообігу використання електронного підпису в кадрових документах стало зручним способом для документального підтвердження згоди чи ознайомлення працівника. Це особливо актуально при укладанні трудових договорів на дистанційну роботу, адже Закон «Про електронні документи та електронний документообіг» встановлює вимоги до впровадження електронного підпису.

**Типи електронного підпису, які можуть використовуватися**:

- *Електронний підпис* – дані, що додаються до документа та використовуються як підпис.
- *Кваліфікований електронний підпис* – удосконалений підпис, який базується на сертифікаті та використовується для документів, що потребують додаткового захисту.
- *Удосконалений електронний підпис* – підпис на основі сертифікату, виданого кваліфікованим надавачем електронних послуг, який не зберігає особистий ключ у своїх засобах.

Роботодавець має право ознайомлювати працівників із розпорядженнями або повідомленнями про їхні права й обов'язки через засоби електронної комунікації, передбачені трудовим договором, за умови використання кваліфікованого електронного підпису. Водночас, за домовленістю сторін у трудовому договорі можна передбачити інші способи ознайомлення.

Однак інформацію про наявність небезпечних умов праці та можливі наслідки для здоров’я, а також пільги за роботу в таких умовах працівники мають засвідчувати підписом особисто.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування