Орендна плата: важливі аспекти для платників єдиного податку




Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що згідно з Господарським кодексом України (ст. 283), договір оренди передбачає передачу майна орендодавцем орендарю для користування за певну плату та на певний строк. Орендна плата — це фіксована сума, яку орендар сплачує орендодавцю, незалежно від результатів своєї господарської діяльності. Ця плата може змінюватися за погодженням сторін або у випадках, визначених законодавством (ст. 286 ГКУ).

Відповідно до Податкового кодексу України (п. 292.1 ст. 292), дохід фізичної особи-підприємця включає грошові, матеріальні або нематеріальні надходження, отримані протягом податкового періоду. Таким чином, дохід підприємця від оренди нерухомості визначається на підставі розміру орендної плати, узгодженого в договорі.

Згідно з Методикою № 1253, затвердженою КМУ, мінімальний розмір орендного платежу за нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра. Розмір орендної плати, зазначений у договорі, має бути не нижчим за мінімальний розмір, визначений за Методикою № 1253.

При цьому Податковий кодекс не встановлює відповідальності за випадки, коли орендна плата в договорі нижча за мінімальну, зазначену в Методіці № 1253.

Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно змінювати найменування юридичної особи та перереєструвати платників ПДВ

Оптимізація Податкових Зобов'язань: Новість для Платників Податків

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування