Заповнення податкової звітності з ПДВ: ключові моменти для бухгалтерів
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що порядок заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість (ПДВ) затверджений наказом Міністерства фінансів України № 21 від 28.01.2016. До податкової декларації з ПДВ додаються обов’язкові додатки, передбачені цим наказом.
Одним із таких додатків є **Додаток 1** – «Відомості про суми ПДВ, зазначені у податкових накладних, не зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), та про коригування податкових зобов'язань при експорті». Він включає інформацію про податкові накладні, не зареєстровані в ЄРПН, а також коригування податкового кредиту. Додатки подаються тільки в разі виникнення відповідних подій, які повинні бути відображені.
У **таблиці 1.1 Додатка 1** фіксуються операції на митній території України за основними ставками ПДВ (20%, 7%, 14%), включно з послугами, отриманими від нерезидентів. Серед обов’язкових даних, які мають бути зазначені, – податковий номер покупця або умовний ІПН, номер та дата податкової накладної, обсяг постачання та сума ПДВ.
**Таблиця 2.1 Додатка 1** містить відомості про придбання товарів та послуг, що оподатковуються за ставками ПДВ 20%, 7% і 14%, в розрізі постачальників. Тут також вказуються документи, на основі яких сформований податковий кредит, а також інформація щодо касового методу та операцій з необоротними активами.
Суми з підсумкових рядків додатків переносяться до відповідних рядків податкової декларації з ПДВ. Це важливий елемент звітності для платників, які працюють з ПДВ, адже саме на основі цих даних відбувається облік податкових зобов’язань та коригування податкового кредиту.
Коментарі
Дописати коментар