Як юридичним особам вести облік благодійної допомоги: ключові аспекти



Юридичні особи, які отримують благодійну допомогу, зобов’язані дотримуватися певних правил її обліку та звітності. На це звертають увагу фахівці ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

Кроки при отриманні благодійної допомоги

1️⃣ Визначення отримувачів
Юридична особа, зважаючи на рекомендації органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, встановлює коло осіб, яким надаватимуть допомогу.

2️⃣ Погодження з благодійником
Після отримання пропозиції щодо допомоги (її видів, розмірів, товарів тощо), необхідно повідомити благодійника про готовність прийняти цю допомогу.

Ведення обліку та звітності

Бухгалтерський і оперативний облік
Набувачі допомоги зобов’язані вести облік надходжень, зберігання, розподілу та використання допомоги у вигляді товарів, робіт чи послуг.

Звітність
Обов’язковою є подача звітності за формою, встановленою органами, відповідальними за формування державної політики у сфері статистики.

Рекомендації для бухгалтерів

Для обліку операцій із благодійною допомогою юридичні особи використовують план рахунків та відповідні інструкції, затверджені в Україні.

Важливо! Системний облік та правильна звітність допомагають уникнути податкових ризиків і забезпечити прозорість розподілу благодійної допомоги.


Новини Клубу Головного Бухгалтера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Податкові новації: головне про зміни до ПКУ, що діють із 1 грудня 2024 року

# Верховна Рада підтримала законопроєкт №10017 про зміни до соціального страхування

Важливі податкові зміни: Верховна Рада внесла правки до Закону №4015